Jak urozmaicić bas ?

Duża część osób grających na akordeonie często stronę basową akordeonu traktuje jako taki dodatek uzupełniający stronę melodyczną. Jest to błędne myślenie i jeśli chcemy w pełni wykorzystywać potencjał naszego instrumentu stronę basową powinniśmy traktować na równi ze stroną melodyczną akordeonu, a w niektórych przypadkach nawet jako podstawa.

To właśnie umiejętne posługiwanie się basami sprawia, że utwór zaczyna fajnie brzmieć.  Nabiera takiego swojego specyficznego smaczku i klimatu. Nie uzyskamy tego grając; bas, akord, akord, bas, akord, akord lub bas, akord, bas, akord. Jeżeli chcemy uzyskać ciekawą interpretacje granego utworu powinniśmy myśleć nie tylko jak przeciętny akordeonista, ale również jak basista i perkusista w jednym. Właśnie w tej lekcji dla bardziej zaawansowanych dzisiaj te smaczki Wam zaprezentuję, a zrobię to na przykładzie znanego utworu z rep. Ireny Jarockiej pt: „Wymyśliłam Cię”.

Dla początkujących przygotowałem proste ćwiczenie na prawą i lewą rękę oraz pasaż gamy  C – dur.

Wszystkich tych, co na bieżąco chcą otrzymywać informację o nowych darmowych lekcjach zachęcam do zapisania się na moją listę.


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *